Cont sechestrat

09 january 2019 201

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, daca pentru un credit neachitat in suma de 11.113 lei mi-a fost sechestrat contul, o sa fie blocat pana va fi transferata aceasta suma pe card? Si se va ridica sechestrul? Sau va trebui sa mai merg si alte etape? Multumesc?

Jurist comments 3

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Varvara,

Acest card este unul salarial sau nu?

09 january 2019
Varvara Tauleanu

Nu,l-am deschis pentru a fi transferata pensia alimentara de la fostul sot

09 january 2019
Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Depuneți in adresa executorului o cerere prin care solicitați ridicarea sechestrului pe motiv ca aceste mijloace bănești nu sunt ale Dvs., ci sunt destinate copilului și constituie plata pentru pensia de întreținere pentru copil.

09 january 2019