Culoarea rosie a semaforului

2 марта 2021 88

Buna ziua. In timpul deplasarii prin orasul Chisinau, am constata ca la doua semafoare cu supraveghere video, culoarea semaforului era rosie si nu se schimba. Dupa 5 minute, soferii au inceput sa claxoneze si sa se deplaseze la culoarea rosie. Intrebare: daca semaforul era defect, pot primi amenda prin posta. Daca o primesc, pot sa contest respecvul proces-verbal? Ce e de facut in asa caz? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Atunci cind semaforul e rosu mult timp, poate fi situatia cind el este dirijat de la distanta pentru fluidizarea traficului sau trecerea cortegiului. Au fost cazuri cind dupa 6 min s-a conectat verde.

4 марта 2021