Cum pot vinde legal haine de branduri internationale in Republica Moldova?

30 октября 2022 74

Buna! Doresc sa deschid um magazin fizic cu haine de branduri internationale (Nike, Adidas, Puma, Champion etc.). Cum pot face acest lucru legal? Am nevoie de autorizatie? Daca da, de unde pot face rost de aceasta?

Jurist comments 1

Mihail Lavric
  • Адвокат-стажер

Bună ziua! Aveți nevoie de o licență (contract) eliberată de companiile care dețin drepturile de proprietate intelectuală asupra mărcilor menționate.

31 октября 2022