Cum putem primi cadou de la firma X

31 января 2019 19

Buna ziua! Saptamina trecuta am facut comanda produsului Y la 999 lei de la firma X. Domnisoara care a primit comanda mi-a lamurit ca daca procur cartela de reduceri la 499 lei, imi face cadou produsul Z care e in suma de 599 lei. Peste cateva zile cand curierul a adus marfa, cadoul nu a fost inclus. Am sunat la firma, am lamurit situatia. Dupa 10 min. m-a sunat domnisoara care a luat comanda si mi-a lamurit ca a fost o greseala si cadoul o sa fie adus! A trecut o saptamana, nu mi-au adus nimic. Eu sun in toata ziua la firma si acolo imi spun ca e o greseala si cadoul nu intra in comanda, ca domnisoara care a primit comanda a gresit si mi-a mai facut reduceri la produsul Y si in final a iesit 1.300 lei si nu 1.500 lei. Eu le-am lamurit ca eu nu am nevoie de cartela daca nu e inclus si cadoul in ea, ca nu e greseala mea ca domnisoara m-a dus in eroare! Va rog: cum pot primi de la ei cadoul? Plus ca ei au zis ca nu pot returna cartela daca am folosit produsul Y!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
în caz de neînțelegeri, în calitate de consumator sunteți în drept de a depune o sesizare la Agenția protecției consumatorului
http://consumator.gov.md/

7 июня 2019