Cum verific daca am interdictie

6 января 2023 84

Buna ziua. Cum pot sa aflu daca am interdictie si pe ce termen?

Jurist comments 2

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Tatiana.
Dacă vă referiţi la interdicţia de a părăsi ţara atunci puteţi să vă adresaţi cu o cerere către Poliţia de frontieră.
Totodată, interdicția de a părărsi țara poate fi aplicată doar de instanța de judecată
Pentru a vedea dacă a fost sau nu aplicată această măsură urmați pașii expuși într-un... mai detaliat răspuns similar.
https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/credite-neachitate-386

7 января 2023
  • Юрисконсульт

Buna Tatiana pentru a verifica în privința interdicției de a ieși după hotarele țării, apelați oficial cu o cerere la Poliția de Frontieră ( mun. Chișihău, str. Petricani 19 ), o să fiți înștirnțați în timp de 30 zile lucrătoare.

7 января 2023