Datorii neachitate

14 апреля 2018 157

Hristos a inviat! Eu am 2 credite si am întîrzieri cu achitarea. Pot sa plec la lucru in Europa?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Corina,
Sigur că puteți să plecați, doar că aveți grijă să achitați împrumuturile/creditele luate. Or, în cazul în care uitați de ele se vor aduna penalități, dobânzi de întârziere, etc.

14 апреля 2018
Dumitru Barbaroș
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Totodată, urmează să țineți cont de faptul că interdicția de a nu părăsi țara, poate fi aplicată doar de către instanța de judecată. Asta în eventualitatea în care organizațiile de creditare ar încerca să vă sperie.

16 апреля 2018