Dosar penal in Anglia

29 сентября 2020 98

Buna ziua. Copilul meu a fost arestat acum 2 zile in Anglia. Ce pot sa fac ca sa-l ajut, sau sa pot sa-l aduc in Moldova?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
totul ține de legislația Angliei și infracțiune.
La moment puteți doar dialoga cu Ministerul de externe a RM pentru a solicita careva informații prin intermediul ambasadei/consulat RM în Anglia.

30 сентября 2020
  • Юрисконсульт

Buna, d-na Tatiana în afară de celea menționate de colegul meu dl. Vitalie, la Procuratura Generală este secția relații internaționale, DVS puteți să vă adresați la dînșii cu întrebare de consultație, succese.

2 октября 2020