Dosar penal in Anglia

29 september 2020 98

Buna ziua. Copilul meu a fost arestat acum 2 zile in Anglia. Ce pot sa fac ca sa-l ajut, sau sa pot sa-l aduc in Moldova?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
totul ține de legislația Angliei și infracțiune.
La moment puteți doar dialoga cu Ministerul de externe a RM pentru a solicita careva informații prin intermediul ambasadei/consulat RM în Anglia.

30 september 2020
  • Legal consultant

Buna, d-na Tatiana în afară de celea menționate de colegul meu dl. Vitalie, la Procuratura Generală este secția relații internaționale, DVS puteți să vă adresați la dînșii cu întrebare de consultație, succese.

02 october 2020