Instanța poate primi o hotărâre pe un om ......care a decedat?

2 марта 2018 76

Fratele a avut un credit de la o organizație de microfinanțare. Fiind bolnav, nu a putut achita. L-au dat în judecată, însă a decedat cu trei zile înainte de judecată. Ce ne sfătuiți?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Адвокат

Dacă doriţi să vă moşteniţi fratele, atunci achitaţi mai repede datoria, ca să nu să se acumuleze penalităţi.
Dacă fratele nu avea nimic în proprietate, atunci cel mai simplu este să renunţaţi la moştenire şi atunci nu veţi purta nicio răspundere pentru datoriile fratelui.

3 марта 2018