Interdicție în România

2 мая 2019 157

Salut! La ieșirea din România mi s-a pus interdicție pentru depășirea termenului. Acum pot pleca în altă țară din Europa?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Urmează de analizat fișa prin care vi sa aplicat interdicția deoarece România deobicei pentru cazurile de depășire a termenului de ședere stabilește interdicția de a mai călători și în restul țărilor care fac parte din spațiul european Schengen.

Dacă intenționați să plecați într-o altă țară, depuneți o cerere la ambasada... mai detaliat țării date care se afla pe teritoriul nostru prin care solicitați eliberarea informației în acest sens, și anume dacă aveți interdicție sau nu.

2 мая 2019