Interdicție în România

02 may 2019 157

Salut! La ieșirea din România mi s-a pus interdicție pentru depășirea termenului. Acum pot pleca în altă țară din Europa?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Urmează de analizat fișa prin care vi sa aplicat interdicția deoarece România deobicei pentru cazurile de depășire a termenului de ședere stabilește interdicția de a mai călători și în restul țărilor care fac parte din spațiul european Schengen.

Dacă intenționați să plecați într-o altă țară, depuneți o cerere la ambasada... mai detaliat țării date care se afla pe teritoriul nostru prin care solicitați eliberarea informației în acest sens, și anume dacă aveți interdicție sau nu.

02 may 2019