Întoarcerea din concediu anual

2 ноября 2018 63

Bună ziua! În cazul cand persoana după terminarea termenului de aflare in concediu anual plătit trebuie să iasă la serviciu duminică.
Întrebare: - se acordă zi de odihnă sau trebuie să se prezinte la serviciu?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Duminica e zi nelucratoare, prin urmare luni deja va prezentati. Dar, in cazul in care duminica institutia unde activati lucreaza, si dvs., trebuie sa fiti prezenta la munca atunci da, trebuie sa va prezentati.

2 ноября 2018