Întoarcerea din concediu anual

02 november 2018 63

Bună ziua! În cazul cand persoana după terminarea termenului de aflare in concediu anual plătit trebuie să iasă la serviciu duminică.
Întrebare: - se acordă zi de odihnă sau trebuie să se prezinte la serviciu?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Duminica e zi nelucratoare, prin urmare luni deja va prezentati. Dar, in cazul in care duminica institutia unde activati lucreaza, si dvs., trebuie sa fiti prezenta la munca atunci da, trebuie sa va prezentati.

02 november 2018