La ce institutie trebuie sa ma adresez pentru ca sa scot da la evidenta din apartament fosta sotie si toate rudele ei?

3 июля 2017 242

Buna ziua. La ce institutie trebuie sa ma adresez pentru ca sa scot da la evidenta (propisca) din apartament fosta sotie si toate rudele ei care n-au nici un drept la apartamentul meu... Dar care nici nu vor sa-l paraseasca de buna voie. Multumesc!

Комментарии юристов 3

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

IS CRIS ,,Registru" la oricare din filialele acestora va prezentati cu originalul si copia actului ,contractului care demonstreaza dreptul de proprietate cit si extrasul (proaspat) din registrul bunurilor imobile (valabilitatea de 3 luni) pentru radierea persoanelor mentionate!
http://www.registru.md/ro/subdiviziuni-teritoriale

3 июля 2017
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Adresați-vă la Pretura de sector. Însă, dacă după ce vor fi scoși de la evidenta vor continua să locuiască acolo, atunci ține de competența Poliției.

4 июля 2017
Vladimir Palamarciuc
  • Адвокат

Evacuarea ar putea sa necesite adresare in instanta de judecata, daca persoanele nu doresc sa paraseasca locuinta benevol.

4 июля 2017