Masina cu numere străine in Moldova

2 апреля 2018 335

Buna ziua, am o mare rugaminte: am nevoie de niste sfaturi daca e posibil. Eu am procurat o masina cu numere bulgaresti in aprilie 2016, iar in februarie 2017 am vindut-o, dar nu am iesit cu cumparatorul la vama ca s-o trec pe numele lui, deoarece nu am stiut cum sa procedez. Acum am cumparat o masina cu numere moldovenesti. Pot sa plec peste hotare (la mare sau la odihna)? La vama nu o sa am probleme? Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Mihai Guțu
  • Адвокат-стажер

Buna,
Gasiti un raspuns similar aici:

https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/automobil-cu-numere-straine

3 апреля 2018