Mi-a fost livrat alt produs decat cel comandat!

8 июня 2020 27

Buna ziua! Am comandat un patuc pentru copil de pe un magazin online. Patul vine dezasamblat, iar cand am incercat sa-l asamblez, am observat ca este alt model decat cel pe care l-am comandat. Magazinul reactioneaza incet la reclamatia facuta de mine si nu prea stie cum sa rezolve problema. Pot sa refuz produsul lor? Produsul a fost cumparat in credit, si in ziua aceea in graba am achitat pentru prima luna! Cum ar fi mai bine de procedat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Depuneti o sesizare la Agentia pentru protecția consumatorului si supraveghere a pieței cu copie a bonului cit si informatii privind eroarea comisa
http://consumator.gov.md/rom

8 июня 2020