Mi-a fost livrat alt produs decat cel comandat!

08 june 2020 27

Buna ziua! Am comandat un patuc pentru copil de pe un magazin online. Patul vine dezasamblat, iar cand am incercat sa-l asamblez, am observat ca este alt model decat cel pe care l-am comandat. Magazinul reactioneaza incet la reclamatia facuta de mine si nu prea stie cum sa rezolve problema. Pot sa refuz produsul lor? Produsul a fost cumparat in credit, si in ziua aceea in graba am achitat pentru prima luna! Cum ar fi mai bine de procedat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Depuneti o sesizare la Agentia pentru protecția consumatorului si supraveghere a pieței cu copie a bonului cit si informatii privind eroarea comisa
http://consumator.gov.md/rom

08 june 2020