Oprirea procedurii de executare în privința pensiei alimentare pentru copil

5 января 2022 132

Bună ziua. Tatăl copilului meu trebuie sa achite pensie alimentară incepand cu anul 2017. Până la moment nu a achitat nimic. Acuma am ajuns la o înțelegere precum că scriu cerere de oprire a procedurii de executare. Acum, dacă declar că nu am pretenții și solicit oprirea dosarului, pot dupa ceva timp să-l activez sau nu?

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Bună ziua,
Da aveți tot dreptul să vă adresați la executor judecătoresc pentru a relua procedura de executare în sensul dat.

6 января 2022