Părăsirea locului producerii accidentului

25 января 2020 137

Bună ziua. Soțul meu a fost privat de dreptul de a conduce pe un termen de 2 ani pentru săvârșirea contravenției prevăzute la art. 243 CC (părăsirea locului accidentului). În hotărârea de judecată este indicată data de 30.05.2019. Dorim să știm unde trebuie să ne adresăm pentru a ridica permisul de conducere și de ce documente avem nevoie. Mulțumim frumos.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Адвокат-стажер

Bună, Elena.

Vedeți aici un răspuns la o întrebare similară: https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/recuperarea-permisului-de-conducere

13 февраля 2020