Pensia alimentara a fost retinuta din pensia fostului sot, dar nu stiu unde se afla acesti bani

4 июня 2020 70

Buna ziua, stimati juristi. Am fost casatorita si am un copil. Am divortat si am cerut pensie alimentara de la fostul sot, pe care am primit-o cateva luni. Dupa asta, nu am mai insistat, pentru ca am fost amenintata de fostul sot, dar lui i-au fost retinuti bani din pensie (el era fost politist la pensie). Acesti bani sunt pe un cont si nu stiu unde sa-i caut. Am incercat totul si nimeni nu-mi da niciun raspuns. Ma intereseaza cum pot sa aflu in ce banca si cum sa ridic acesti bani. Fostul sot a decedat, dar cateva zile inainte de deces a cerut acordul sa ia el acesti bani, dar nu a reusit. Ce sa fac? Mai pot sa fac ceva? Va rog din suflet, poate cineva sa ma ajute? Va multumesc mult!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Luați legătura cu executorul judecătoresc în gestiunea căruia se află dosarul executoriu de încasarea a pensiei alimentarea deoarece încasare se face de către acesta ulterior o redictioneaza pe contul dvs.

4 июня 2020