Pot sa fac procura de intrare in vama

5 апреля 2022 14

Buna ziua. Am procura generala facuta In Rusia. Pot sa fac eu procura pe alt cetatean ca sa poata introduce autoturismul in tara?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna Sergiu, trebuie să legalizezi procura din Rusia în țara noastră la un notar și după asta faci ce vrei.

6 апреля 2022
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
posibil dacă aceasta prevede dreptul de substituire „передоверия” expres, dacă nu este scris, atunci nu e posibil.
poți transmite drepturile din procură în totalitate, atunci procura ta o să fie rețiută la notar, sau parțial, atunci o să rămînă procura la tine.

6 апреля 2022