Pot sa fac procura de intrare in vama

05 april 2022 14

Buna ziua. Am procura generala facuta In Rusia. Pot sa fac eu procura pe alt cetatean ca sa poata introduce autoturismul in tara?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna Sergiu, trebuie să legalizezi procura din Rusia în țara noastră la un notar și după asta faci ce vrei.

06 april 2022
Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
posibil dacă aceasta prevede dreptul de substituire „передоверия” expres, dacă nu este scris, atunci nu e posibil.
poți transmite drepturile din procură în totalitate, atunci procura ta o să fie rețiută la notar, sau parțial, atunci o să rămînă procura la tine.

06 april 2022