Referitor la cetatenia romana!

5 января 2019 136

Buna ziua! Am depus actele pentru cetatenia romana pe data de 28.11.2016. Iata ca suntem in 2019 si nu am primit nici un raspuns! Spuneti-mi va rog ce ar trebui sa fac pentru a urgenta cazul!

Jurist comments 2

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna, puteti sa incercati sa faceti o sesizare catre ANC, prin intermediul careia sa verificati la ce stadiu de examinare se afla dosarul dvs., ulterior dupa ce ANC, o sa va raspunda o sa vedeti cum sa actionati

6 января 2019
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna
Puteți expedia cererea dvs la adresa de e-mail cetatenie@just.ro
De asemenea, accesați pagina web www.cetatenie.just.ro și verificați la rubrica stadiu dosar dacă este vreun răspuns. Fiți atent ce articol selectați pentru verificarea stadiului dosarului.

6 января 2019