Referitor la cetatenia romana!

05 january 2019 136

Buna ziua! Am depus actele pentru cetatenia romana pe data de 28.11.2016. Iata ca suntem in 2019 si nu am primit nici un raspuns! Spuneti-mi va rog ce ar trebui sa fac pentru a urgenta cazul!

Jurist comments 2

Cristian Iustin
  • Advocate
  • Other violations

Buna, puteti sa incercati sa faceti o sesizare catre ANC, prin intermediul careia sa verificati la ce stadiu de examinare se afla dosarul dvs., ulterior dupa ce ANC, o sa va raspunda o sa vedeti cum sa actionati

06 january 2019
Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna
Puteți expedia cererea dvs la adresa de e-mail cetatenie@just.ro
De asemenea, accesați pagina web www.cetatenie.just.ro și verificați la rubrica stadiu dosar dacă este vreun răspuns. Fiți atent ce articol selectați pentru verificarea stadiului dosarului.

06 january 2019