Refuz client

27 мая 2019 28

Ce pot face in cazul cand clientul nu a fost anuntat de un anumit comision care este evident si public pe site-ul oficial, iar acesta a scris o cerere de returnare a comisionului retinut, dar aceasta este refuzata de catre companie.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Dacă acel comision este prevăzut în mod transparent și accesibil pe pagina web unde a fost accesat serviciul/achizitionat bunul la care se atribuie acel comision,
Si daca pina la momentul platii consumatorul a fost informat despre existenta si cuantumul comisionului respectiv -
Puteti refuza cererea clientului printr-o scrisoare... mai detaliat la adresa acestuia.
Dacă măcar una din conditiile indicate mai sus nu a fost respectate - trebuie sa returnati comisionul incasat.

28 мая 2019