Returnarea certificatului-cadou

12 июня 2020 42

Bună ziua. Vreau sa știu cât de legal este sa returnez în termen de 14 zile un certificat-cadou al unui magazin de parfumerie? Este nevoie și de bonul de casă sau este suficient doar certificatul?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Vedeti un raspuns la intrebare similara aici: https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/voucher-cadou?fbclid=IwAR1YFdeEq1e3CPoaq6rEpkvD6fDICwMCIGW8YHs22eHpVEDtS6x5iVzMpfg

Ce tine de bonul de casa, consider ca acesta nu este necesar daca este prezent voucherul.

13 июня 2020