Schimbarea numelui de familie

1 декабря 2018 92

Buna! Eu şi viitorul meu soț am depus ambii dosarele pentru redobandirea cetățeniei române acum un an. Respectiv ambii cu familii diferite, adica nu aveam nici o legatura de rudenie, acuma dorim sa ne inregistram căsătoria, sa obtinem certificat de casatorie si eu o sa iau familia lui. Spuneti-mi, va rog, daca poate influenta cumva faptul ca am trecut in familia sotului si sunt deja casatorita.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Nu este o problemă schimbarea de nume, ulterior, urmează să inregistrați și transcrieți certificatul de căsătorie, facînd modificarile de rigoare

2 декабря 2018