Un teren a fost cumpărat în timpul căsătoriei, dar înregistrat la Cadastru după divorț

21 ноября 2018 78

Dacă contractul de cumpărare a unui bun imobil a fost făcut în timpul căsătoriei, iar inregistrarea în registrul bunurilor imobile s-a făcut după divorț pe un soț, se consideră proprietate comună în devălmășie?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Nu, Contractul V-C confirmă faptul că bunul a fost dobândit înaintea căsătoriei, mai ales că înregistrarea ați făcuto după divorț când nu mai erați în relație de căsătorie.

21 ноября 2018