Vecinul a taiat conducta de apa si nu am apa in apartament

3 ноября 2020 113

Bună ziua. Ma confrunt de un an cu urmatoarea problema. Vecinul de la etajul de mai jos (stam la bloc) a taiat teava de apa si a tras-o intr-o anexa construita de el fara autorizatie. Am depus o sesizare la primărie, dar degeaba - nu au luat măsuri si mi-au trimis raspuns ca nu pot interveni. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Doamna Adriana adresațivă la Apa-Canal. Trebuie să întocmiți o plîngere argumentată juridic, împotriva acțiunilor ilegale a vecinului. Va fi tras la răspundere. Apelați 079003766.

11 ноября 2020