Vecinul a taiat conducta de apa si nu am apa in apartament

03 november 2020 113

Bună ziua. Ma confrunt de un an cu urmatoarea problema. Vecinul de la etajul de mai jos (stam la bloc) a taiat teava de apa si a tras-o intr-o anexa construita de el fara autorizatie. Am depus o sesizare la primărie, dar degeaba - nu au luat măsuri si mi-au trimis raspuns ca nu pot interveni. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Advocate

Doamna Adriana adresațivă la Apa-Canal. Trebuie să întocmiți o plîngere argumentată juridic, împotriva acțiunilor ilegale a vecinului. Va fi tras la răspundere. Apelați 079003766.

11 november 2020