Vecinul face zgomot noaptea

7 ноября 2019 120

Buna ziua. Vecinul face zgomot noaptea. Pot sa-l dau in judecata? Care este procedura, care sunt pasii si la cine ma pot adresa? Politia nu ma ajuta si noptile sunt insuportabile. Va rog ajutor!

Jurist comments 4

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Este competenta Politiei. Daca nu ajuta, trebuie sa contestati actele de refuz ale politistului la ofiterul superior.

8 ноября 2019

Nu am primit act de refuz. Act ca nimic nu s-a depistat in fine problema persista de accea si am nevoie de un avocat care sa ne ajute. Unde ma pot adresa dupa ajutor ???

8 ноября 2019
Nicolae Ilco (Calin)
  • Параюрист
  • Иные правонарушения

Salutare

În cazul în care nu dispuneţi de suficiente mijloace pentru a contracta un avocat, adresaţi-vă către Consiliul Naţional pentru Asistenţa Juridică Garantată de Stat, unde va trebui să depuneţi o cerere pentru acordarea asistenţei juridice calificate şi, în cazul în care sunteţi eligibilă, se va oferi un avocat care este... mai detaliat remunerat din contul bugetului de stat.

Contacte: https://cnajgs.md/ro/bmn/page/contacte

Servus

8 ноября 2019

Cu banii nu e o problema - imi trebuie un rezultat sa dispara problema in cauza. Cum gasesc un avocat competent in problemele date care ar dori sa se ocupe de cazul dat ???

8 ноября 2019