Vecinul face zgomot noaptea

07 november 2019 120

Buna ziua. Vecinul face zgomot noaptea. Pot sa-l dau in judecata? Care este procedura, care sunt pasii si la cine ma pot adresa? Politia nu ma ajuta si noptile sunt insuportabile. Va rog ajutor!

Jurist comments 4

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Este competenta Politiei. Daca nu ajuta, trebuie sa contestati actele de refuz ale politistului la ofiterul superior.

08 november 2019

Nu am primit act de refuz. Act ca nimic nu s-a depistat in fine problema persista de accea si am nevoie de un avocat care sa ne ajute. Unde ma pot adresa dupa ajutor ???

08 november 2019
Nicolae Ilco (Calin)
  • Paralegal
  • Other violations

Salutare

În cazul în care nu dispuneţi de suficiente mijloace pentru a contracta un avocat, adresaţi-vă către Consiliul Naţional pentru Asistenţa Juridică Garantată de Stat, unde va trebui să depuneţi o cerere pentru acordarea asistenţei juridice calificate şi, în cazul în care sunteţi eligibilă, se va oferi un avocat care este... mai detaliat remunerat din contul bugetului de stat.

Contacte: https://cnajgs.md/ro/bmn/page/contacte

Servus

08 november 2019

Cu banii nu e o problema - imi trebuie un rezultat sa dispara problema in cauza. Cum gasesc un avocat competent in problemele date care ar dori sa se ocupe de cazul dat ???

08 november 2019