Calcularea pensiei alimentare

06 november 2020 483

Buna ziua. Cum se calculeaza pensia alimentara pentru 2 copii minori, atunci cand tatal este somer (nu este angajat oficial nicaieri) si mai are la intretinere 2 copii minori in actuala familie? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Sunt 2 metode, calcularea sumei in valoare procentuala din salariu si alte venituri ale persoanei sau in cuantum fix, suma fixă.
Deja alegerea va apartine, sigur ca pe parcurs este posibil de modificat.

08 november 2020