Contestație proces-verbal contravențional

29 january 2019 61

Bună ziua! În cazut cand platesc un avocat sa contestăm procesul-verbal (am fost implicat într-un accident rutier în care am fost tamponat din spate și în final mi-au scris mie proces-verbal precum că sunt vinovat) și avem cîștig de cauză, banii cheltuiți pentru avocat și judecată îmi vor fi restituiți?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
în vederea restituirii a asemenea cheltuieli, urmează de a adresa o cerere către instituția responsabilă, în caz de refuz, urmează a înainta o acțiune civilă în instanța de judecată în vederea compensării cheltuielilor suportate.

30 january 2019