Eu si copiii mei am participat la privatizarea unui apartament

17 august 2020 157

Eu si copiii mei am participat la privatizarea apartamentului care apartine fostei soacre. Noi putem pretinde la o parte din acest apartament?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca sunteți participanți la privatizare, rezulta ca sunteți coproprietari al imobilului.
Este posibil de verificat prin intermediul registrului cadastral, solicitati eliberarea unui extras din registrul bunurilor imobile, sau la direcția privatizare a primăriei solicitati un certificat privind participanții la privatizare.

18 august 2020