Hotărârea judecătorească

09 november 2020 144

Pot încheia un acord cu executorul judecătoresc ca să achit în rate timp de câteva luni datoria constatată în hotărârea judecătorească?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
E posibil o asemenea tranzacție de impacare in cadrul procedurii de executare silita, doar că urmează sa vă înțelegeți cu creditorul, executorul fiind un fel de intermediar, el nu hotarăște pe acest subiect ci doar execută voința părților care sunt creditorul si debitorul.

10 november 2020