Nu am documente pe camera din cămin în care locuiesc!

03 april 2023 5

Bună ziua. Locuiesc într-un cămin deja de aproximativ 10 ani, dar nu am documente pe cameră. Proprietara a decedat și nu îmi este rudă. Vreau să știu ce pot să fac în această situațiă ca să nu fiu dată afară cu 2 copii! Vă mulțumesc.

Jurist comments 4

Mihail Prepeliță
  • Advocate trainee

Apar multe întrebări la cauza dumneavoastră:
Cum ați cumpătat ?
Proprietarul are copii?
sun soliții, doar este nevoie de mai multe detalii.

03 april 2023

Nu lam cumpărat,stăteam doar la chirie,camera aceasta era pusa sub sechestru și nimeni nu sia dat interesul de ea.Am încercat sa merg sa fac poate ceva documente dar m-au spus ca dacă nu sunt ruda sau nam nici un act pe camera nu pot face nimic.

03 april 2023
Mihail Prepeliță
  • Advocate trainee

luați legătura cu mine pe una din platformele de comunicare -078912711. Consultația este gratuit.

04 april 2023
  • Advocate trainee
  • Other violations

Buna ziua! In caz ca mai aveti nevoie de consultatie juridice, puteti apela 069049267

05 april 2023