Poate fi recunoscută ca probă copia xerox?

15 april 2018 64

Poate fi recunoscută ca probă copia xerox (autentificată de angajator) a unui carnet de muncă în săvîrşirea infracţiunii prevăzute de art. 361 Cod penal? Şi dacă nu, daţi vă rog pilde de hotărîri judecătoreşti irevocabile unde aşa tipuri de probe nu au fost recunoscute. Vă mulţumim.

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Ion,
Vă rog să explicați mai clar ce s-a întâmplat.

15 april 2018
  • Legal consultant

Dl Ion, documentul xerox nu poatye fi recunoscut în calitate de probă, chear dacă v-a contra semnat de un avocat, La cauza penală swe anexează în calitate de probă originalul, tot depinde pe ce articol a fost pornită cauza penală.

06 january 2020