Poate sotul dupa divort sa ma scoata din familia sa fara prezenta mea?

08 may 2019 48

Buna ziua. Buletinul romanesc si cel moldovenesc sunt valabile pana in 2023. Am decis sa divortez. Bineinteles ca dupa ce va expira termenul de valabiĺitate a buletinului romanesc, eu voi trece in familia mea. Dar daca divortam, poate sotul sa ma scoata din famila sa fara ştirea şi prezenta mea? Mersi.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Nu este posibil acest fapt, modificarea nume sau prenume se face exclusiv la cererea persoanei titulare a acestuia.

09 may 2019