Termenul de raspuns la cerere

04 september 2022 63

Buna ziua. Am depus o cerere/plangere la compania de constructii referitor la imobilul ce urmeaza a fi predat, pentru a fi corectate anumite defecte. Nu am primit niciun rapuns pana la ziua de azi. Exista un termen legal pe care ei trebuie sa il respecte pentru a raspunde in scris la cerererile/plangerile clientilor? Ce articol prevede asta? Mersi.

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Advocate

Bună ziua. Compania de construcții potrivit art. 18 alin. 7 din Legea privind protecția consumatorilor, este obligată să răspundă și să satisfacă reclamația consumatorului în termen maxim de 14 zile calendaristice.

05 september 2022