Un vecin își lasă animalul domestic (capra) lângă gardul nostru

24 july 2020 24

Bună ziua. Vecinul nostru deja câțiva ani la rând își lasă capra lângă gardul nostru și pe noi asta ne deranjază. Noi l-am rugat de multe ori, deja am obosit, dar fără vreun efect. Vă rog, ajutați-mă: spuneți-mi ce să fac ca el să nu își lasă animalul lângă gardul nostru?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Petru,

Vedeți linkul de mai jos, un coleg a dat răspuns la situație similară:

https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/are-vecinul-dreptul-sa-tina-gainile-langa-gardul-meu

24 july 2020